
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PL95XX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 8 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 1.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 49.9mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2200 |
Current price of PL9506T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 50UH 9.9A 16 MOHM TH
FIXED IND 56UH 296MA 4.6 OHM SMD
FIXED IND 2.2UH 415MA 400 MOHM
CAP CER 10000PF 10V Y5V 0603
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
FIXED IND 8UH 1.5A 49.9 MOHM SMD
CONN RCPT 1POS GOLD PCB