PD54R-332M
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 2A 70 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PD54R-332M PDF
Type Description
Series:PD54R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2 A
Current - Saturation (Isat):2A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):70mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.224" L x 0.201" W (5.70mm x 5.11mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)