
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 mH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 80 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 80mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 62Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922R-47H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM
FIXED IND 8.2UH 111MA 3.6 OHM TH
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD
DC DC CONVERTER 15V 10W
FIXED IND 6.8MH 80MA 62 OHM SMD
RF SHIELD 5.75" X 5.75" T/H