
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 410 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 600mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 50MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1537R-34F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 7.6A 23 MOHM SMD
FIXED IND 18NH 1.23A 100 MOHM
FIXED IND 56UH 213MA 2.7 OHM SMD
CRYSTAL 16.3840MHZ 18PF SMD
FIXED IND 1.4UH 5.65A 10 MOHM
FIXED IND 150NH 3A 30 MOHM TH
FIXED IND 8.2UH 410MA 600 MOHM