
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IDCP-3722 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 660 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 730mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.213" (5.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 | ||
| 10000 |
Current price of IDCP3722ER221M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18NH 700MA 170 MOHM
FIXED IND 2.2UH 250MA 760 MOHM
FIXED IND 330UH 1.69A 190 MOHM
TVS DIODE 500W DO214AC
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
FIXED IND 220UH 660MA 730 MOHM
DIODE ZENER