
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2474 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.97 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.6A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 40mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2474-15K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 28MA 31 OHM SMD
FIXED IND 100NH 300MA 750 MOHM
FIXED IND 680UH 100MA 19 OHM TH
CRYSTAL 24.0000MHZ 7PF SMD
DC DC CONVERTER 5V 100W
FIXED IND 15UH 2.97A 40 MOHM TH
TERM BLK 20P SIDE ENTRY 5MM PCB