
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1641 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 815 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | 44 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 115MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1641-152JR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 360NH 1.7A 85 MOHM TH
FIXED IND 47MH 27MA 317 OHM TH
FIXED IND 390NH 1.2A 140 MOHM TH
FIXED IND 5.6NH 350MA 400 MOHM
CRYSTAL 40.0000MHZ 19PF SMD
FIXED IND 1.5UH 815MA 120 MOHM
FUSE KIT AUTO BLADE TECH 21PC