
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 120 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 420 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 720mOhm |
| Q @ Freq: | 47 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.55GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 150 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HP-121EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270NH 1.07A 99 MOHM
FIXED IND 12MH 46MA 143 OHM TH
FIXED IND 430NH 650MA 350 MOHM
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
CONN HEADER VERT 41POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 5.2V 75W
FIXED IND 120NH 420MA 720 MOHM