
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4379R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 170 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 100 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 30MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 4379R-153HS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 675MA 440 MOHM
FIXED IND 680NH 5.5A 36MOHM SMD
FIXED IND 56UH 133MA 6.4 OHM SMD
FIXED IND 150NH 10A 6.8 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 108MA 11 OHM TH
FIXED IND 15UH 170MA 1.8 OHM SMD
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE