CDC4D20NP-181KC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 180UH 190MA 2.73 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDC4D20NP-181KC PDF
Type Description
Series:CDC4D20
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:180 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):190 mA
Current - Saturation (Isat):210mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.73Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)