CDC5D20NP-152KC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1.5MH 70MA 21 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDC5D20NP-152KC PDF
Type Description
Series:CDC5D20
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:1.5 mH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):70 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):21Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MIL1330-50K
MIL1330-50K
FIXED IND 18UH 149MA 3.1 OHM SMD
160-820KS
160-820KS
FIXED IND 82NH 1.15A 95 MOHM SMD
IDCP3722ER101M
IDCP3722ER101M
FIXED IND 100UH 970MA 350 MOHM
CDC5D20NP-152KC
CDC5D20NP-152KC