
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 160 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 430 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 860 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 170mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 200MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.080" (2.03mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 160-421JS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 750MA 50 MOHM
FIXED IND 39UH 120MA 5.5 OHM SMD
FIXED IND 16UH 300MA 890 MOHM TH
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP
CONN RCPT FMALE 26POS CRIMP
CAP CER SMP MLC HI-REL
FIXED IND 430NH 860MA 170 MOHM