
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHB |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 5.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 74mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.600" Dia (40.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.030" (26.16mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 16 | ||
| 112 |
Current price of IHB4EB331K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12UH 2.4A 50 MOHM SMD
FIXED IND 82UH 143MA 3.9 OHM TH
FIXED IND 6.8UH 395MA 500 MOHM
CONN RCPT 40POS 0.1 GOLD SMD
SENSOR INDUCT 4MM PNP M8 NO
AC/DC CONVERTER 12V 40W
FIXED IND 330UH 5.6A 74 MOHM TH