
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-5832 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 7.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.8A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 23mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.285" (7.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM5832RF4R7L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
FIXED IND 15UH 110MA 3.8 OHM SMD
FIXED IND 18UH 3.2A 83 MOHM SMD
LED XLAMP WARM WHITE 3575K 4SMD
RESISTOR CHASSIS MOUNT 1.2 OHM 5
FIXED IND 4.7UH 7.4A 23 MOHM SMD
DUST CAP SHELL SIZE 18 PLUG MIL