4232R-562H
Description
FIXED IND 5.6UH 322MA 2 OHM SMD
DataSheet
4232R-562H PDF
Type:Wirewound
Material - Core:Iron
Inductance:5.6 µH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):322 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:36MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3090-181G
3090-181G
FIXED IND 180NH 765MA 140 MOHM