
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-4825 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 18 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 1.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.1A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 119mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.225" (5.72mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM4825PJ180L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 270NH 256MA 240 MOHM
FIXED IND 220UH 64MA 11 OHM SMD
FIXED IND 33UH 1.9A 170 MOHM SMD
CONN RCPT MALE 3P GOLD SLDR CUP
SLEEVE, 0.125 IN DIA X 1.5 IN W
FIXED IND 18UH 1.9A 119 MOHM SMD