
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 103R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 39 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 860 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 133mOhm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.335GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 103R-390KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.2UH 4.8A 17.3 MOHM
FIXED IND 22UH 340MA 3.5 OHM SMD
FIXED IND 39NH 600MA 250 MOHM
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
FIXED IND 470NH 846MA 210 MOHM
FIXED IND 39NH 860MA 133 MOHM
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM