
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4379R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 270 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 78 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 8.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 85 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 4379R-274JS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 5.5A 36.5MOHM SMD
FIXED IND 6.8UH 3.3A 27.8 MOHM
FIXED IND 330UH 620MA 1.1 OHM TH
CAP CER 1F 4V X6S 0201
CONN HEADER SMD 6POS 2MM
IC CLOCK GENERATOR LGA
FIXED IND 270UH 78MA 8.1 OHM SMD