
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PL92XX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 6 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 4.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.9A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 22mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.413" W (10.50mm x 10.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of PL9206T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 2.97A 40 MOHM TH
FIXED IND 2.2UH 1.6A 105 MOHM
FIXED IND
TVS DIODE 43V 69.4V PLAD
XTAL OSC XO 148.3516MHZ LVPECL
CONN HEADER VERT 4POS 3MM
FIXED IND 6UH 4.4A 22 MOHM SMD