IMS05WDST332K40
Description
FIXED IND 3.3MH 82MA 48.7 OHM TH
DataSheet
IMS05WDST332K40 PDF
Type Description
Series:IMS-5WD-40
Package:-
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 mH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):82 mA
Current - Saturation (Isat):30mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):48.7Ohm Max
Q @ Freq:52 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant:840kHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm)