PM125SH-150M
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15UH 3.3A 30 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PM125SH-150M PDF
Type Description
Series:PM125SH
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.3 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):30mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)