LHLP16NB151K
Description
FIXED IND 150UH 1.9A 140 MOHM TH
DataSheet
LHLP16NB151K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1.9 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):140mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.669" Dia (17.00mm)
Height - Seated (Max):0.748" (19.00mm)