GLFR1608T220K-LRHF
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 200MA 1 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
GLFR1608T220K-LRHF PDF
Type Description
Series:GLFR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:22 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):200 mA
Current - Saturation (Isat):50mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1Ohm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)