LAP02TA330K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FIXED IND 33UH 76MA 4.7 OHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LAP02TA330K PDF
Type Description
Series:LA, P Type
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:33 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):76 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4.7Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:14MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)