CDH3D13SNP-1R5MC
Description
FIXED IND 1.5UH 2.3A 88 MOHM SMD
DataSheet
CDH3D13SNP-1R5MC PDF
Type Description
Series:CDH3D13/S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.3 A
Current - Saturation (Isat):1.6A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):88mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.150" W (4.00mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)