LHL13TB221KS
Description
FIXED IND 220UH 1.3A 230 MOHM TH
DataSheet
LHL13TB221KS PDF
Type Description
Series:LH, L Type
Package:Tape & Box (TB)
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1.3 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):230mOhm Max
Q @ Freq:40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:2.2MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max):0.669" (17.00mm)