
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 74F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 850 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 280mOhm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 144MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.200" Dia x 0.500" L (5.08mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 74F186AP-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 2.1A 45 MOHM TH
FIXED IND 3.3UH 1.6A 55 MOHM SMD
FIXED IND 100NH 400MA 300 MOHM
CAP CER 0.047UF 50V X7R 1812
CAP CER 2.1PF 630V C0G/NP0 1206
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1210
FIXED IND 1.8UH 850MA 280MOHM TH