
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IR |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 130 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 121 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.45Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.385" L (4.57mm x 9.78mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IR04BH131K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM
FIXED IND 47UH 900MA 512.2 MOHM
FIXED IND 3.6NH 0.1NH 3000MA 850
TRANS PNP 60V 0.6A SOT323
LED YLW DIFF 3.0MM RND T/H R/A
SWITCH ROTARY MILITARY, 22.5 DEG
FIXED IND 130UH 121MA 5.45 OHM