
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9220 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 560 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 91 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 12.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 9220-16 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM
FIXED IND 56MH 26MA 499 OHM TH
FIXED INDUCTOR
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVDS
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766
CAP FILM 4700PF 5% 400VDC RADIAL
FIXED IND 560UH 91MA 12.3 OHM TH