LAL02VA270K
Description
FIXED IND 27UH 80MA 4.3 OHM TH
DataSheet
LAL02VA270K PDF
Type Description
Series:LA, L Type
Package:Tray
Material - Core:-
Inductance:27 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):80 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4.3Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:16MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)