105R-122GS
Description
FIXED IND 1.2UH 310MA 1 OHM SMD
DataSheet
105R-122GS PDF
Type Description
Series:105R
Material - Core:Iron
Inductance:1.2 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):310 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1Ohm Max
Q @ Freq:25 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:115MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.91mm)