
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 47 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 380 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 280mOhm Max |
| Q @ Freq: | 38 @ 200MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 200 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELJ-NJ47NJF2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
POWER INDUCTOR SMD
FIXED IND 4.7UH 4.7A 18 MOHM TH
FIXED IND 330NH 815MA 220 MOHM
RES 91K OHM 0.25% 1/10W 0603
CBL CLIP WIRE SADDLE FASTENER
CABLE COAXIAL 23AWG 1000'
FIXED IND 47NH 380MA 280 MOHM