
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 990 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 140mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 70MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM06KR3R3K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820NH 1.1A 205 MOHM TH
FIXED IND 1.8UH 250MA 1.5 OHM
FIXED IND 1.8UH 455MA 300 MOHM
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 3.3V 20W
FIXED IND 1.8MH 110MA 14 OHM TH
FIXED IND 3.3UH 990MA 140 MOHM