PM1608S-4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 1.4A 60 MOHM SMD
DataSheet
PM1608S-4R7M PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.4 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):60mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:105MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Height - Seated (Max):0.115" (2.92mm)