
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 220 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.025 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 140mOhm Max |
| Q @ Freq: | 33 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 510MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM02SHR22K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 56NH 600MA 310 MOHM
FIXED IND 2.7UH 355MA 550 MOHM
FIXED IND 220NH 9.5A 10.5 MOHM
CAP CER 2200PF 200V C0G AXIAL
CAP CER 0.15UF 50V X7R 2220
VOLTAGE INPUT MODULES, NARROW BW
FIXED IND 220NH 1.025A 140 MOHM