
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1641R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 295 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 220mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 960mOhm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 41MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1641R-223J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 80MA 5 OHM SMD
FIXED IND 2.2UH 630MA 250 MOHM
FIXED IND 47UH 200MA 2.11 OHM TH
RES SMD 320 OHM 0.01% 1/4W 0805
TRANS PNP 60V 10A TO220-3
IC PWR SUPPLY CONTROLLER 28TQFN
FIXED IND 22UH 295MA 960 MOHM TH