IRF03EB220K
Description
FIXED IND 22UH 410MA 840 MOHM TH
DataSheet
IRF03EB220K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):410 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):840mOhm Max
Q @ Freq:60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:30MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.170" Dia x 0.385" L (4.32mm x 9.78mm)