N08DPB6R8M
Description
FIXED IND 6.8UH 2.4A 57 MOHM SMD
DataSheet
N08DPB6R8M PDF
Material - Core:-
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.4 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):57mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:26MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.417" L x 0.354" W (10.60mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)