CDEP105-2R2MC-88
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.2UH 11.2A 5.3 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDEP105-2R2MC-88 PDF
Type Description
Series:CDEP105
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):11.2 A
Current - Saturation (Isat):9.6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):5.3mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.220" (5.60mm)