
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 820 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 900 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 220mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 220MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM04EBR82J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 435MA 300 MOHM
FIXED IND 10UH 290MA 900 MOHM TH
FIXED IND 4.7UH 12A 15 MOHM SMD
FIXED IND 5.6NH 700MA 150 MOHM
COVER FOR LDA SERIES
CONN CIC FFC RCPT 3POS 2.54MM
FIXED IND 820NH 900MA 220 MOHM