
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.2A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 53mOhm Max |
| Q @ Freq: | 37 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.385" L x 0.150" W (9.78mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.300" (7.62mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 3500-4R7M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 143MA 3.9 OHM TH
FIXED IND 470NH 555MA 310 MOHM
FIXED IND 27UH 950MA 220 MOHM TH
RES SMD 237 OHM 0.5% 1/8W 0805
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 4.7UH 1.5A 53 MOHM TH