
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDH63 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 370mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.240" W (6.30mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.114" (2.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDH63NP-121KC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 1.1NH 0201
FIXED IND 3.9UH 250MA 1 OHM TH
FIXED IND 420NH 32A 0.88 MOHM
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 0603
CAP CER 20PF 25V C0G/NP0 0603
MEMS OSC XO 26.0000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 120UH 300MA 2.4 OHM