
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL110S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 820 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 43 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 10 @ 760kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413" (10.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RL110S-821L-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 100NH SMD
FIXED IND 5.6UH 645MA 280 MOHM
FIXED IND 22UH 4.3A 94.2 MOHM
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS SMD
CONN HEADER R/A 36POS 2MM
CONN RCPT 26P 0.079 GOLD SMD R/A
FIXED IND 820UH 43MA 1.3 OHM TH