B78148T1332K
Description
FIXED IND 3.3UH 420MA 500 MOHM
DataSheet
B78148T1332K PDF
Type Description
Series:MCC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):420 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):500mOhm Max
Q @ Freq:40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:110MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical Cylinder
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.130" Dia (3.30mm)
Height - Seated (Max):0.386" (9.80mm)