IM02SH270K
Description
FIXED IND 27UH 135MA 3.5 OHM TH
DataSheet
IM02SH270K PDF
Type:Molded
Material - Core:Iron
Inductance:27 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):135 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.5Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:20MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm)