LHLC08TB8R2M
Description
FIXED IND 8.2UH 3A 34 MOHM TH
DataSheet
LHLC08TB8R2M PDF
Type Description
Series:LH, LC Type
Package:Tape & Box (TB)
Material - Core:Ferrite
Inductance:8.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):34mOhm Max
Q @ Freq:40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:19MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)