CDRH6D12LDNP-4R7NC
Description
FIXED IND 4.7UH 1.9A 74.8 MOHM
DataSheet
CDRH6D12LDNP-4R7NC PDF
Type Description
Series:CDRH6D12/LD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.9 A
Current - Saturation (Isat):1.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):74.8mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)