LAN02TA221J
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
FIXED IND 220UH 75MA 13 OHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LAN02TA221J PDF
Type Description
Series:LA, N Type
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:220 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):75 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):13Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:4.8MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.142" L (2.40mm x 3.60mm)