IRF01SH471K
Description
FIXED IND 470UH 90MA 11.6 OHM TH
DataSheet
IRF01SH471K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:470 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):90 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):11.6Ohm Max
Q @ Freq:60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:2.55MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm)