IR04BH220K
Description
FIXED IND 22UH 175MA 2.5 OHM TH
DataSheet
IR04BH220K PDF
Material - Core:Iron
Inductance:22 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):175 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):2.5Ohm Max
Q @ Freq:75 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:30MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.385" L (4.57mm x 9.78mm)